Wywiady

Wywiad z Olą Maciejczyk, trenerką bikini fitness

Nie będę ukrywał iż nie do końca wiem, na czym polega ten sport, możesz go odrobinę przybliżyć naszym czytelnikom?

Bikini Fitness to jedna z konkurencji sportów sylwetkowych. Same zawody bardzo przypominają rywalizację kulturystów: wyjście na scenę z odpowiednio przygotowaną sylwetkom i zaprezentowanie się sędziom w układzie dowolnym oraz w podstawowych zwrotach przodem, bokiem i tyłem.

Konkurencja Bikini jest jednak najbardziej delikatna i kobieca spośród wszystkich dyscyplin sylwetkowych, ponieważ sędziowie oceniają w niej:

  • jędrne, aczkolwiek nie za bardzo wychudzone i odwodnione ciało
  • zachowanie kobiecych kształtów i proporcji: obfite pośladki, smukłe uda, delikatnie zarysowane mięśnie ramion i brzucha
  • kondycję skóry i włosów
  • dobór stroju, fryzury oraz makijażu
  • elegancję chodu oraz poruszania się na scenie
  • charyzmę zawodniczki.

Jakie inne dyscypliny trenujesz oprócz wcześniej wspomnianej
Wspomniałaś Olu że przygotowujesz się do zawodów. Jak długo musiałaś się do nich przygotowywać?

Moje życie od szkoły podstawowej związane jest ze sportem. Ciało zawsze miało raczej fit kształty. Jestem typem chudzielca, więc moje przygotowania skupiały się na budowaniu masy mięśniowej, która warunkuje zachowanie pełniejszych kształtów. Przygotowania do tych konkretnych zawodów, które odbędą się 28 lutego rozpoczęłam od września 2015. Jednak niewiele osób, które nie mają podłoża, w postaci kilkunastu lat treningów, może przygotować się do startu w tak krótkim czasie.

Jesteś trenerem? Dołącz do TrenerGURU

Jak wiele Pań interesuje się tym sportem?

Bikini fitness przezywa teraz BUM w naszym kraju. Wiele dziewczyn, które rozpoczęły już swoją przygodę z treningiem siłowym, chce kiedyś stanąć na senie w bikini mieniącym się tysiącami kryształków, na 12 cm szpilkach, z perfekcyjnym makijażem i poczuć się jak księżniczka lub modelka na wybiegu, na które będą zwrócone wszystkie oczy i obiektywy w hali (a jest ich niekiedy kilka tysięcy). Jest to świetny sposób do pokazania światu efektów swojej, niekiedy wieloletniej, pracy.

Prowadzisz dużą grupę trenujących?

Prowadzę pod kątem treningowych i żywieniowym wiele osób zarówno osobiście jak i internetowo – kobiety, mężczyzn, młodych, starszych, sportowców oraz amatorów. Staram się pomagać wszystkim, którzy właśnie we mnie zobaczą swój autorytet i oddadzą się w moje ręce w celu spełnienia swoich marzeń. Oczywiście pula podopiecznych jest ograniczona, poprzez czas – niestety doba ma tylko 24 godziny.

Zadajemy to pytanie wielu trenerom, ale wydaje mi się że jest ono bardzo ważne, co jest dla Ciebie najważniejszego w relaci trenera i trenującego

Zaufanie. Więzi. Szczerość. Zrozumienie.

Nie ograniczam się do jednej dyscypliny sportu. Bawię się ruchem i cały czas szukam nowych wrażeń. Uwielbiam sporty ekstremalne: freestyle na snowboardzie, wakeboad, kitesurfing rowerowe freeride’y oraz akrobatykę, pole dance i aerial silks (sztukę cyrkową –  akrobacje na szafrach zawieszonych pod sufitem), mój chłopak zaraził mnie nawet podstawami parkour 🙂 Obecne starty w Bikini Fitness są „efektem ubocznym” mojej codziennej pracy nad swoim zdrowiem i ciałem.

Jakie są Twoj marzenia na przyszłość?

Marzenia? Żyć długo w zdrowym ciele – to pozwoli mi na ciągły rozwój ruchowy i zwiedzania świata.

Co myślisz o TrenerGURU jako pomyśle?

Świetny pomysł. Należy łączyć ludzi o podobnych pasjach i tworzyć fajne społeczności.

logo_trenerzy_trenuja
Zachęcamy do śledzenia poczynań Oli na jej profilu Trenerzy Trenują, lub na jej prywatnym profilu.
Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU