Relacje Wywiady

Jakie to uczucie stanąć na scenie podczas debiutów? Dowiesz się z wywiadu z Magdą Suwińską

Magda Suwińska photo: Marcin Denysiuk

Magdo. jesteś trenerem ale również próbujesz swoich sił w zawodach. Zanim przejdziemy do głównego tematu, powiedz nam proszę jak zaczęła się Twoja sportowa przygoda?

Moja sportowa przygoda zaczęła się w momencie, kiedy modne było wychudzone ciało, przynajmniej dla mnie. Zawsze byłam szczupłą dziewczyną, ale miałam jakieś dziwne kompleksy i zaczęłam się odchudzać co było głupotą bo nie miałam pojęcia jak to się powinno prawidłowo robić. To takie cykliczne odchudzanie na 2 miesiące przed wakacjami, gdzie zamykałam się na strefę cardio. Aż w końcu, około 2 lat temu koledzy na siłowni zaczęli mi pokazywać różne fajne ćwiczenia z użyciem ciężarków. Bardzo mi się to spodobało więc zaczęłam się zagłębiać w temat treningu siłowego no i zakochałam się w nim.

Magda Suwińska
Magda Suwińska

Dlaczego zdecydowałaś się na wystąpienie w debiutach w kategorii bikini fitness?

Pomysłodawcą mojego startu w bikini był mój przyjaciel, teraz obecny trener i również zawodnik kulturystyki Adrian Cyronek. Po roku czasu od wprowadzenia treningu siłowego moje ciało mocno się zmieniło. Któregoś dnia przechodząc obok niego na siłowni spojrzał na mnie i powiedział „Magda ! Przecież Ty masz proporcje do bikini fitness ! Pomyśl o tym”. Oczywiście na początku sobie pomyślałam „ Nie no, gdzie ja na takie zawody”. Ale zaczęłam się interesować tym i oglądać wideo z takich zawodach i byłam zachwycona. Adrian zaproponował mi pomoc w przygotowaniach jeżeli bym się zdecydowała.

Pojechałam nawet na Debiuty 2015, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda na żywo i wtedy stwierdziłam: Tak to jest właśnie to co chce zrobić !

Ile zabrały Ci przygotowania?

Decyzja o starcie zapadła równo rok przed następnymi debiutami ale przygotowania stricte pod zawody trwały około 5 miesięcy.

 

Jak Ci poszlo?

Nie wygrałam, ale uważam, że poszło mi świetnie. Wejście do półfinału i 9 miejsce na tyle dziewczyn to dla mnie bardzo duży sukces. Startowało ponad 40 zawodniczek w mojej kategorii.

Gratulacje, to faktycznie spory sukces! Jak się czułaś w dniu występów?

W dniu zawodów nie odczuwałam w ogóle stresu co było bardzo dziwne dla mnie, ale to była zasługa mojego chłopaka, który cały czas mnie dzielnie wspierał i przekonywał, że teraz to już mam tylko wyjść na scenę i się dobrze bawić. Tak też zrobiłam.

Za kulisami zachowany spokój ale tutaj już zasługa mojego trenera, który jest doświadczony, ponieważ ma za sobą już kilka startów.

Jaka tego dnia była atmosfera między zawodniczkami?

Szczerze to nie wiem, ja skupiłam się na sobie i nawet nie było czasu na obserwowanie innych dziewczyn. Tak naprawdę dopiero na filmie i zdjęciach widziałam konkurencje i przyznam, że dziewczyny były super przygotowane.

Jeżeli chodzi o atmosferę przed samym wyjściem to wszystkie uśmiechnięte, nikt na nikogo krzywo nie patrzył, a przede wszystkim każda była szczęśliwa.

Magda Suwińska photo: Marcin Denysiuk
Magda Suwińska
photo: Marcin Denysiuk

Co możesz doradzić innym dziewczynom, które również pragną stanać na scenie?

Przede wszystkim, żeby otaczały się ludźmi, którzy będą je wspierali podczas przygotowań, ponieważ przekonałam się na własnej skórze jak istotne jest wsparcie bliskich osób.

Co dalej? Jakie masz kolejne plany?

Od razu po moim debiucie z Adrianem zdecydowaliśmy, że przygotowujemy się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w połowie kwietnia. Jeżeli chodzi o dalsze plany to jakieś tam są, ale nie chcemy jeszcze nic mówić, bo wiadomo różnie to w życiu bywa.

Co myślisz o TrenerGURU?

Super pomysł, dzięki Wam trenerzy, którzy chcą pomagać innym mogą dotrzeć do większej liczby odbiorców a odbiorcy do trenerów.

Magdę możecie znaleźć również na jej profilu na Facebooku.

Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU