Ciekawe Projekty Wywiady

Młodziutka, ale już bardzo popularna i niezwykle inspirująca trenerka fitness – Marta Hennig – na czym polega jej fenomen?

Zacznij od lubienia siebie, bo wiesz co? Jakoś milej się ćwiczy z kimś, kogo po prostu lubisz.

Marta Hennig – trener personalny, instruktor fitness, była sprinterka.

„Motywuję, nagrywam zestawy ćwiczeń, prowadzę bloga codzienniefit.pl” – czytamy na jej stronie

Koleżanka opowiedziała mi o drobnej, młodziutkiej, pełnej energii trenerce, która z ekranu komputera zmotywowała ją do ćwiczeń… a już niejeden poległ próbując! Kim jest Marta Hennig?

Oglądam Twoje zdjęcia na Instagramie i zastanawiam się, ile Ty właściwie masz lat?;)

Dokładnie 23. Mam nadzieję, że nie wyglądam na więcej!

A post shared by Marta (@codziennie_fit) on

Jak i kiedy zaczęła się Twoja przygoda z bieganiem i jak przeistoczyła się w trenerstwo?

W mojej rodzinie zawsze był temat sportu. Moja starsza siostra była utalentowaną sprinterką i dorastałam widząc jej sukcesy i oczywiście – chcąc być jak ona. Byłam bardzo aktywnym dzieckiem i aż nie mogłam się doczekać momentu, w którym rozpocznę treningi. W VI klasie siostra zaprowadziła mnie na moje pierwsze spotkanie z trenerem i tak już zostało przez 9 lat. W pewnym momencie zrezygnowałam ze sportu wyczynowego i zaraz potem pojawił się pomysł bycia trenerem. Nie mogłam żyć bez sportu.

A post shared by Marta (@codziennie_fit) on

Weszłam na Twojego bloga żeby szybko się rozejrzeć i utknęłam na godzinę. Naprawdę chwytliwe tytuły, a pod nimi ukryte fajne teksty;) Postujesz dość często, skąd czerpiesz inspirację? W jakich sytuacjach wpadasz na najlepsze pomysły?

Inspirację czerpię najczęściej z tego, co czytam w internecie – jest tyle osób, które potrzebują podstawowej wiedzy, a jej nie dostają… w sieci można przeczytać wszystko. Chcę dostarczać sprawdzoną wiedzę normalnym ludziom, którzy wcale nie muszą się znać na treningach – to nie ich praca, tylko trenera.

Również na blogu natknęłam się na informację, że piszesz książkę! O czym?

Już nie piszę – napisałam! Premiera będzie w maju. Książka to swoiste abecadło, podręcznik dla kogoś, kto chce zmienić swoje życie i być fit.

Studiujesz, prowadzisz bloga, którego czytają tysiące osób, nagrywasz filmiki treningowe, pracujesz nad książką… Czy Ty w ogóle masz czas dla siebie? Co wtedy robisz?

Najczęściej odpoczywam przy książce czy przy… grze komputerowej. Oczywiście, odpoczynkiem jest też trening, ale to stały element mojego życia, więc nawet go nie wymieniam. Czasami mam dużo zajęć, ale potem przychodzą tygodnie, w którym jest luźniej. Pogodziłam się z tym, że tak wygląda teraz mój tryb życia i jedyne co, to staram się nie zwariować. 🙂

A post shared by Marta (@codziennie_fit) on

Nagromadzenie się tylu obowiązków może generować spory stres. Masz jakieś sposoby na radzenie sobie z nim?

Przed wszystkim przynajmniej 7 h snu, regularny trening i… stretching, rollowanie i joga. Nic mnie tak nie rozluźnia jak te trzy elementy. Chciałabym podkreślić, że nie jestem instruktorem jogi – w tym przypadku sięgam z pomocy innych trenerek, ale najczęściej puszczam jakiś film z jakąś sekwencją asan ułożoną właśnie w celu odstresowania się.

Na koniec powiedz proszę, jak myślisz, co jest kluczem do sukcesu w branży fitness? Która z Twoich cech charakteru według Ciebie sprawia, że podbijasz serca tylu osób?

Ja uważam, że prawdziwość i realność. Nie przemawiają do mnie idealne sylwetki i osoby, które twierdzą, że zawsze mają trening i dietę dopiętą na 100 %. Zwyczajnie w to nie wierzę. Warto być sobą, bo ludzie to doceniają. Druga sprawa to kompetencje. Wiele osób mnie docenia, bo ciągle pogłębiam wiedzę i nie uważam, że znam się na wszystkim.

Dziękuję za wywiad!

Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU