Porady

Czy można się pozbyć bólu bez użycia leków?

Od prawie 2 lat uskuteczniam ustawianie całego ciała metodą Dorna. Nie zdarzyło mi się jeszcze, aby ktokolwiek  w podstawowym badania długości kończyn miał je równe. Niezależnie od wieku, poziomu sprawności (osoby uprawiające sport miały nawet czasem większą różnicę). Wynika to zazwyczaj z niewłaściwych nawyków powtarzanych dzień po dniu jak np. siedzenie cały czas z tą samą nogą założoną na drugą, siedzenie z nogą podwiniętą pod siebie, noszenie torebki/plecaka tylko na jednym ramieniu itd. Wydawało by się, że nie powinno mieć to znaczenia, a ma…OGROMNE!


Profil Marcina na trenerguru.pl

Jeżeli zakłócimy pracę układu mięśniowego poprzez różnego rodzaju nawyki to tworzą się mikro stany zapalne. Zapewne każdy gdzieś je tam odczuł, zwłaszcza w pracy za biurkiem. Tworzą się blokady, które rzutują na sąsiadujące układy ( organizm musi sobie jakoś radzić) i też wpływają na układ kostny, w tym kręgosłup. Kręgosłup wpływa np. na odcinek lędźwiowy, gdzie tworzą się bardzo duże napięcia, a to z kolei ma ogromny wpływ na staw biodrowy i właśnie kończyny dolne. Może być też tak, że nawyki wspomniane wcześniej (np. zakładana noga na nogę przez parę miesięcy/lat) od dołu ciała wpływa na górę (kręgosłup). Możliwości jest wiele.

Według Dietera Dorna wszelkie dolegliwości związane z bólami pleców i kręgosłupa oraz stawów obwodowych spowodowane są zaburzeniami statyczno- dynamicznymi układu kostnego i mięśniowo- więzadłowego. Jego zdaniem tylko prawidłowo ukształtowany kręgosłup, jako podstawa naszego szkieletu oraz osłona rdzenia kręgowego, od którego odchodzą nerwy obwodowe, jest podstawą naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Metoda ta ma szerokie zastosowanie przede wszystkich przy bólach kręgosłupa i grzbietu, wadach postawy u dzieci i dorosłych oraz przy innych stanach chorobowych organów wewnętrznych, spowodowanych blokadami kręgosłupa, migrenach, rwach kulszowych i ramiennych, skoliozach.

Jeśli są zblokowane napięcia w obszarze „rdzenia kręgowego”, to mogą one spowodować nieprawidłową pracę w obrębie systemu hormonalnego, układu mięśniowego, narządów wewnętrznych, czego wynikiem jest efekt braku równowagi w organizmie objawiający się różnego rodzaju bólem.

Poprzez miejscowe zadziałanie metodą Dorna dochodzi do zmniejszenia napięcia w rdzeniu kręgowym, istniejące blokady zaczynają „puszczać”, a informacje zaczynają przepływać swobodnie przez układ nerwowy, co pomaga zaopatrzyć mięśnie, narządy w składniki odżywcze oraz tlen Następnie, poprzez połączenia nerwowe z mózgiem, zachodzi efekt samoregulacji w całym ciele człowieka co powoduje odczuwalny wzrost poziomu energii i uwalnia docelowo od bólu.

Jak można sprawdzić na własną rękę czy problem istnieje?

Poniżej wklejam linku do filmu instruktażowego do podstawowego, bardzo prostego badania, które pokazuje czy występuje nierówność kończyn dolnych ( pierwsze sekundy filmu) oraz ogólny zarys jak tam metoda wygląda

 

W czym  może pomóc metoda Dorna:

  • Usuwaniu bólu pleców, karku, problemów w obrębie kręgosłupa, ramion, nadgarstków, kolan, stawów skokowych, urazów powypadkowych,
  • Poprawie naszego codziennego funkcjonowanie w życiu poprzez redukcję chronicznego zmęczenia i bezsenności,
  • Pomaga przy chorobach układu wewnętrznego, w zaburzeniach układu trawiennego i oddechowego, itd…

W razie problemów zapraszam serdecznie 🙂

Marcin

Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU