Wywiady

Sylwetka Grzegorza, trenera Crossfit

Powiedz na kilka słów o sobie, jak zaczęła się Twoja kariera trenera?

Po raz pierwszy o zajęciu się trenerką pomyślałem, jak sam jeszcze byłem zawodnikiem(kickboxingu).Myślałem o tym, że fajnie byłoby kiedyś mieć swoich podopiecznych i widzieć jak ciężką pracą dążą do celu. Dalej, zacząłem studia – wychowania fizyczne na US WKFiPZ w Szczecinie, zrobiłem kurs trenera personalnego. Moja pierwsza praca jako trener była w małym klubie w okolicach Szczecina. Teraz, 3 lata później pracuje w jednym z większych klubów w Szczecinie, szkoląc się przez ten czas mam pod sobą 7 stałych klientów + osoby na dorywczych treningach i konsultacjach on-line.

Jesteś trenerem kilku dyscyplin, ale jaka jest Twoja ulubiona?

Jeśli chodzi o mnie, przez to, że trenowałem sztuki walki moją ulubioną formą treningu jest trening obwodowy często dorzucając zasady treningu Crossfit. W klubie prowadzę zajęcia z boksu, a przy pracy z klientem wykorzystuje różne formy treningu z zależności od potrzeby i stopnia zaawansowania.

 

Jakie są Twoje marzenia sportowe?

Mistrzostwa Świata w uderzanych sportach walki już raczej nie zrealizuje, ale myślę, że trening w Tajskiej szkole Muay Thai będzie zrealizowaniem tego marzenia w dużym procencie.

Co sprawia Ci największą satysfakcję w byciu trenerem?

Oczywiście, zadowolony klient. To, że przez moje słowa i wspólne zaangażowanie on zmienia swoje ciało i charakter.

Jak poznajesz swoich podopiecznych? (jak do Ciebie trafiają)

Prowadzę konsultacje on-line z tym, że często nie prowadzę tych treningów osobiście i nie mogę ich za bardzo zweryfikować. Najczęstszą formą poznania klienta jest obecnie dla mnie „poczta pantoflowa’. Znajomi, podopieczni polecają moją osobę dalej abym coś podpowiedział, przeprowadził próbna sesje treningową i bywa tak, że już dana osoba zostaje pod moim okiem. Pracuje też na co dzień w klubie (Calypso Fitness Klub) co też oczywiście pozwala mi poznać potencjalnych klientów.

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Główny cel to rozwój swojej osoby. Głównie skupię się na dietetyce i oczywiście branży fitness, bo w niej postęp następuje szybko i nie można zostać w tyle.

Co myślisz o projekcie TrenerGURU?

Projekt TrenerGURU jest bardzo dobrą inicjatywą. Propagowanie zdrowego stylu życia popieram zawsze, a TrenerGURU łatwo łączy osoby trenujące ze specjalistami z dziedzin z związanych ze sportem i zdrowiem.

Profil Grzegorza w naszym serwisie www.trenerguru.pl

Dziękujemy za wywiad,
TrenerGURU

Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU