Wywiady

Wywiad z Anią Różycką z ActiveMama

Prowadzisz fanpage ActiveMama. Skąd pomysł? Jak to się zaczęło?

Od lat związana jestem z fitnessem i w tej dziedzinie widziałam swoją przyszłość. Pomysł na odchudzanie kobiet po urodzeniu dziecka zrodził się wraz z moim zajściem w ciążę. Choć w planach chciałam zacząć od razu po porodzie, to w praktyce odłożyłam realizację w czasie. Górę nad treningami wzięła opieka nad moją córeczką. Gdy dojrzałam do powrotu do  regularnych ćwiczeń, w pierwszej kolejności wróciłam do prowadzenia zajęć w klubie fitness. Następnym etapem było prowadzenie zajęć biegowo – interwałowych na stadionie lekkoatletycznym, skierowanych stricte do mam – była z nami nawet niania do opieki nad dziećmi. Właśnie wtedy cała idea przerodziła się w ActiveMamę i tak powstał fanpage.

Czym się konkretnie zajmujecie?

Moja działalność jest dość rozległa, prowadzę zajęcia w klubie fitness (ukochane przez kobiety: BPU i ukochane przeze mnie treningi interwałowe). W okresie wiosennoletnim  wracam do trenowania Mamusiek na stadionie LA – świetnie to wspominam.

W międzyczasie zamierzamy z kanałem telewizyjnym Active Family rozpocząć II edycję programu „REforma z ActiveMamą”, w którym  można zobaczyć zmagania mam ze swoimi kilogramami pod okiem specjalistów. Chciałabym również kontynuować wraz z dietetyczką i coachem cykl spotkań dotyczących odchudzania grupowego.

Marzy mi się  stworzenie grupy mam, a może i rodziców, bo tatusiowie też mogą ćwiczyć, trenujących z wózkiem – BuggyGym. Jak tylko znajdę chwilę, to ziszczę to marzenie.

Zdjęcie z serwisu: Mamy w Sieci

Jak działa odchudzanie grupowe?

Odchudzanie grupowe to cykl spotkań dla osób, którym odchudzanie w pojedynkę nie wychodziło i ciągle z różnych przyczyn wracały do wagi wyjściowej. W trakcie kilku tygodni wraz z dietetykiem staramy się stworzyć grupę osób skierowanych na jeden cel, wzajemnie się wspierających i motywujących. Oczywiście jest ustalenie indywidualnej diety dla każdego uczestnika, są treningi dostosowane do poziomu zaawansowania i stanu zdrowia ćwiczących, są również co tygodniowe pomiary składu ciała, motywacja i dużo pozytywnych emocji 🙂

Czy wśród Twoich podopiecznych są jedynie mamy 🙂 ?

Faktycznie, moje treningi początkowo skierowane były tylko dla mam maluszków, ale zainteresowanie jest ze strony wszystkich kobiet. I jeśli ktoś chce ze mną ćwiczyć, to bardzo mnie to cieszy i nikomu nie odmawiam. Coraz częściej myślę o rozszerzeniu działań dla wszystkich kobiet.

ActiveMama trafiła również do telewizji, będziemy mogli oglądać Cię częściej?

Niebawem ruszy nabór uczestniczek do II edycji programu „REforma z ActiveMamą” na kanale Active Family. Cały program trwa 3 miesiące, tematem przewodnim programu jest powrót do formy młodych mam lub jej budowanie od podstaw.

Premiera nowego odcinka będzie raz w tygodniu, więc faktycznie można mnie zobaczyć nieco częściej 🙂

Jakie masz porady związane ze sportem dla naszych czytelniczek, które są lub może będą mamami?

Szczerze mówiąc, ciężko dać dobrą radę dla ogółu – każda kobieta jest inna 🙂

Najważniejsza jest harmonia, znalezienie ulubionej aktywności, zdrowe nawyki żywieniowe, robienie tego, co się kocha, bycie w formie i po prostu cieszenie się życiem 🙂 Jeśli kobieta w ciąży dobrze się czuje, to może ostrożnie kontynuować swoją sportową pasję, najlepiej pod okiem trenera i lekarza. Tak, by już po kilku tygodniach od porodu spokojnie powrócić do ćwiczeń. Przede wszystkim, nic na siłę. Nie można się poddać presji czy modzie na ciągłe bycie fit za wszelką cenę. Możliwości dbania
o zdrowie i figurę mam jest bardzo dużo i myślę, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Dziękujemy serdecznie Aniu, życzymy Tobie i innym mamom powodzenia
TrenerGURU

Active mama na Facebook.

Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU