Wywiady

Wywiad z Anią Dolatą, trenerem personalnym i bikini fitness

Aniu, powiedz nam proszę kilka słów o sobie, jak zaczęła się Twoja kariera trenerska?

Jestem zawodniczką International International Federation of Bodybuilding and Fitness (IFBB) w kategorii Bikini Fitness, na co dzień trenerem personalnym. Ciekawostką jest to, że z wykształcenia jestem architektem wnętrz oraz grafikiem. Przygoda z treningiem zaczęła się 5 lat temu. W momemencie, gdy pracowałam w wyuczonym zawodzie, jako grafik komputerowy zaczęłam regularnie uczęszczać na siłownię, aby odpocząć od prac komputerowych.

Ten sposób spędzania czasu zaczął mnie jednak coraz bardziej pochłaniać, z czasem chciałam wiedzieć coraz więcej. Ukończyłam najbardziej kompleksowy kurs trenera personalnego w Polsce, w Międzynarodowej Akademii Fitnessu i Aerobiku IFFA. Siłownia prawie stała się moim całym życiem.

Dwa lata temu stanęłam przed dylematem, na co postawić? W podjęciu decyzji pomógł mi wcześniejszy pobyt w Stanach Zjednoczonych na studenckim wyjeździe work&travel. A to dlatego, że tam ludzie mają inną mentalność i nie boją się wyzwań. Postawiłam wszystko na jedną kartę i obecnie czynnie działam w 3 klubach fitness jako trener personalny oraz instruktor fitness.

Cały czas dokształcam się biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, seminariach oraz warsztatach. Kreuję programy treningowe do indywidualnych potrzeb osoby trenującej, zapewniam motywację, ukazuję nowe aspekty ruchu oraz treningu, udzielam porad z dziedziny dietetyki i suplementacji.

 

Co Ci sprawia największą frajdę w byciu trenerem?

Satysfakcja z możliwości poprawy jakości życia innych ludzi.

Co Cię motywuje?

Jestem sama dla siebie motywacją do działania. To ja jestem po to by motywować innych, a z kolei właśnie to mnie motywuje.

Jakiś czas temu pojawiła się w sieci wypowiedź Magdy Foeller sama trenujesz również do zawodów bikini fitness, zgadasz się z tekstem Magdy?

Nie zgadzam się z tekstem koleżanki. Nauka idzie zdecydowanie do przodu. Dobrze dobrana dieta, suplementacja i trening nie pozostawią uszczerbku na zdrowiu. Nie musimy skrajnie katować się żeby być w formie.

Sylwetka, którą zawodniczki prezentują na scenie jest z reguły po odwodnieniu, natomiast na co dzień jest bardziej pełna. Sporty sylwetkowe kształtują charakter ale też są dla osób silnych psychicznie. To nie jest sport dla każdego. Fakt, że w okresie redukcyjnym musimy trzymać się ścisłego planu, nie ma tu czasu na odstępstwa od diety ale to nie znaczy tylko „ryż i kurczak”.

Link do wpisu Magdy.

Co jest dla Ciebie ważne w relacjach z Twoimi podopiecznymi?

Zaufanie to podstawa.

Jakie masz marzenia na przyszłość?

Zmotywować i pomóc jak największej liczbie osób oraz wystartować w zawodach na scenie międzynarodowej.

Kto Cię inspiruje?

Ludzie od których mogę się czegoś nowego nauczyć.

Twój przepis na sukces to?

Być sobą i robić to co się kocha.

Co myślisz o TrenerGURU

Słyszałam już jakiś czas temu od mojej serdecznej koleżanki o Waszym portalu. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Na pewno ułatwi klientom dobór odpowiedniego trenera do swoich potrzeb 🙂

Dziękujemy serdecznie za rozmowę Aniu.

 

Athletic girl
Dlaczego warto z TrenerGURU